Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Дончиќ го измести Џонсон и го испрати на паркетот, Адетокумбо полета за последен пат во „Ти-Ди Гарден“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Кошаркарите на Далас Маверикс и Бостон Селтикс за изборија за победи во мајсторските против Феникс Санс и Милвоки Бакс и изборија пласман во полуфиналето на западната и источната конференција.

Иако овие беше седми, клучни натпревар не видовме неизвеснот, драма до самиот крај затоа што Далас и Бостон ги надиграа ривалите и го продолжуваат сонот за пехар во оваа сезона.

Избрани се најдобрите потези на денот, листа на која има место за Дончиќ кој уште еднаш во оваа серија си поигра со Џонсон. Број еден е Адетокумбо кој за последен пат леташе високо во сезоната и тоа во „Ти-Ди Гарден“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни