Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Дејвис и Ривс го запалија Лос Анџелес, моќно забивање на Батлер (ВИДЕО)

Објавено

на

Лос Анџелес Лејкерс и Мајами Хит забележаа победи над Голден Стејт Вориорс и Њујорк Никс, победи кои им донесоа пласман во конференциските финалиња на Западот и Истокот во НБА лигата.

Од дуелите во Калифорнија и Флорида беа избрни најдобрите потези, па на најновата топ листа имаме пет мајстории кои ги предводи дуото на Лејкерс, Ентони Дејвис и Остин Ривс.

Дејвис имаше одлична „банана“ по што се отвори простор за „езерџиите“ кои преку Ривс погодија луда тројка со звукот на сирената.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни