Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Цепелин во режија на Јокиќ и Гордон, брутално забивање на Мареј под прекршок (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/ESPNStatsInfo

Мајами Хит направи брејк и израмни на 1-1 во финалната пресметка против Денвер Нагетс во НБА лигата.

Дуелот во Колорадо беше возбудлив, неизвесен до самиот крај, па овој резултат е најава за супер интересна серија која сега продолжува на Флорида со два натпревари.

Од дуелот кој се одигра рано утрово се одбрани најдобрите потези, листа на која број еден е плејмејкерот Мареј со атракција под прекршок.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни