Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Браун со страшно забивање го уништи Тарнер (ВИДЕО)

Објавено

на

Тимот на Бостон Селтикс славеше над Индијана Пејсерс со 114:111 во третиот меч од финалната серија на Истокот и е многу блиску до следната фаза, место во големото финале и борбата за пехарот во НБА лигата.

Од соочувањето во Индијанаполис ги имаме најдобрите моменти, избрани се пет мајстории, акции кои ги предводи ѕвездата на „келтите“, Браун со бруталното забивање преку центарот на Пејсерс, Тарнер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни