Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Браун полета високо и го разби кошот на Мајами (ВИДЕО)

Објавено

на

Составот на Бостон Селтикс не дозволи „метла“ во пресметката со Мајами Хит во финалето на Истокот, односно славеше на гостувањето на Флорида со 116-99 и со тоа дојде до првото славје во оваа серија која се игра до четири победи.

„Келтите“ ќе имаат можност пред своите гледачи да дадат жар, да ја продолжат оваа пресметка, но додека се чека соочувањето во „Ти-Ди Гарден“ ги имаше најдобрите моменти од четвртиот натпревар.

Листата ја предводи Браун од Бостон кој имаше моќна атракција во негов стил.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни