Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: „Бананамен“ Карузо го засени и летечкиот Леброн (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Лос Анџелес Лејкерс триумфираше на единствениот натпревар кој се одигра во НБА лигата, победа над Хјустон со која обезбеди место во финалето на западната конференција.

Стандардно од средбите се бираат најдобрите потези, се прави Топ листа, па така беше и овојпат каде беа селектирани најмоќните акции од битката на „езерџиите“ и „ракетите“.

На одбројувањето се Леброн Џејмс, Ентони Дејвис, Расел Вестбрук, но број еден е Алекс Карузо со страншанат блокада над Џејмс Харден.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни