Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Адетокумбо во елемент-напаѓачки ги решава противниците, а „лепи“ и супер блокади (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Милвоки Бакс е новиот НБА шампион и тоа откако во финалето го надигра Феникс Санс со 4-2 во серијата.

Најдобар на теренот беше Јанис Адетокумбо кој го доби признанието МВП, а воедно го имаше и потегот број еден на шестиот натпревар, супер „банана“ во негов стил над Бриџис. Уживајте во овие најквалитетни, најтрактивни моменти.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни