Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Адетокумбо и Хорфорд се пресметуваа со брутални забивања (ВИДЕО)

Објавено

на

Голден Стејт Вориорс и Бостон Селтикс ги однесоа победите на средбите кои рано утрово се одиграа во плејофот во НБА лигата, па така сега „воинте“ водат со 3-1 против Мемфис Гризлис, додека „келтите“ израмнија на 2-2 против Милвоки Бакс, односно ја вратија предноста на домашниот терен.

Од двата меча избрани се најдобрите Топ пет потези во кои во фокусот ги имаме Јанис Адетокумбо и ветеранот Ал Хорфорд како се надмудруваат со брутални забивања.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни