Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Адетокумбо ги прелетуваше играчите на Бостон со моќни забивања (ВИДЕО)

Објавено

на

Бостон Селтикс и Голден Стејт Вориорс се екипите кои остварија победи на средбите во НБА лигата, а тоа воедно значеше дека „келтите“ изборија мајсторка против актуелниот првак Милвоки Бакс, односно дека „воините“ ќе играат за пехарот во западната конференција.

Составена е најновата Топ листа на која има пет потези, листа која ја е одбележана од Јанис Адетокумбо и неговите брутални забивања во лицата на играчите на Бостон.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни