НБА Топ 5: Адетокумбо газеше со страшни забивања, но Ленард го имаше последниот збор (Видео)

Составот на Торонто Репторс дојде и до третата победа во низа во дуелот со Милвоки Бакс и со тоа победа со 3-0 во финалната серија на Истокот, односно се стави во добра позиција со триумф пред своите гледачи да обезбеди пласман во големото НБА финале против Голден Стејт Вориорс.

Петтиот натпревар донесе квалитетни потези, во прв план беше Јанис Адетокумбо, меѓутоа завршниот збор го имаше Каваи Ленард. Уживајте во овие пет мајстории!

Facebook Коментари