Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Адебајо го разби Клекстон со моќно забивање (ВИДЕО)

Објавено

на

Два натпревари се одиграа во НБА лигата, а на нив победи остварија екипите на Мајами Хит и Оклахома Сити Тандер во пресметките со Бруклин  Нетс, односно Голден Стејт Вориорс.

Од овие битки беа избрани најдобрите моменти и на најновата Топ листа имаме пет потези кои ги предводи центарот на Хит, Адебајо кој имаше брутално забивање против Клекстон.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни