Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Адебајо го натскока Јокиќ за атракција и ерупција на Мајами (ВИДЕО)

Објавено

на

Мајами Хит не го одбрани домашниот терен и загуби од Денвер Нагетс со 109-94 во третиот натпревар во финалната серија во НБА лигата.

Гостите го вратија брејкот и одново водат во серијата (2-1) што значи дека сега се уште поблиску до остварување на големиот сон, шампионски пехар.

Сепак има уште многу да се игра, ќе се води жестока битка, па како една најава за тоа што ќе следува ја имаме листата на најдобрите потези од средбата на Флорида, одбројување кое го предводи Адебајо со атрактивното забивање и тоа откако го натскока Јокиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни