Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Вокер со моќно забивање ја разби комплетната петорка на Филаделфија (ВИДЕО)

Објавено

на

Неделната програма во НБА лигата си донесе своја магија, убави моменти, мајстории кои си добија место на најновата Топ листа која број десет потези.

Позицијата број еден ја има членот на Бруклин Нетс, Лони Вокер кој имаше едно брутално забивање против Филаделфија и тоа во ситуација во која комплетната петорка на „76-ките“ тргна да го спречи да постигне кош.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни