НБА Топ 10: Вестбрук го „скрши“ обрачот на Орландо, Марканен „летна“ и го прегази Бијомбо (Видео)

markanen

Возбудливи натпревари беа одигранипретходнава ноќ во НБА лигата, натпревари на кои стандардно можевме да видиме супер акции и потези.

Од сите случувања беа одбрани најдобрите моменти, па така овојпат број еден е Лаури Марканен од Чикаго Булс со супер забивањето над Бијомбо од Шарлот Хорнетс. На Топ 10 листата е и Вестбрук од Хјустон, Антентокумбо од Милвоки, Лен од Атланта, Нан од Мајами…

Facebook Коментари