Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Вембањама подели „банана“ во негов стил, па беше ставен на „постер“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Шест средби се одиграа во НБА лигата на кои до победи стигнаа екипите на Детроит Пистонс, Голден Стејт Вориорс, Далас Маверикс, Денвер Нагетс, Феникс Санс и Бостин Селтикс.

Од овие соочувања ги имаме најдобрите моменти на денот, а во Топ 3 двапати го имаме првиот пик на драфтот Виктор Вембањама и тоа во две различни ситуации, а измеѓу е Џејмс Вајсмен со супер забивањето против Шарлот Хорнетс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни