Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Вембањама незадржлив, „малиот“ Холидеј со супер забивање против Њујорк (ВИДЕО)

Објавено

на

Средбите во НБА лигата секогаш носат убавина и квалитетни моменти, минути, ситуации кои предизвикуваат воодушевување кај сите кошаркарски фанови.

Новата понуда донесе десет натпревари, а од нив ги имаме најдобрите потези на денот, најновата топ листа која ја предводи плејмејкерот на Хјустон Рокетс, Арон Холидеј.

„Малиот“ Холидеј (висок 183 сантиметри) покажа дека може високо да лета и имаше супер моќно забивање во дуелот со Њујорк Никс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни