Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Вајт со магичен потег ја посрамоти одбраната на Атланта, Мареј го „постеризираше“ Вучевиќ (ВИДЕО)

Објавено

на

Филаделфија Севентисиксерс и Чикаго Булс остварија победи во плејин фазата со тоа што за првите ова значи официјално влез во плејофот со обезбедена седма позиција на Истокот, а за вторите пак можност преку Мајами Хит да изборат место во разигрувањата за пехарот во НБА лигата.

Од дуелите во Филаделфија и Чикаго ги имаме најдобрите десет потези на денот, мајстории кои се во режија на ветеранот Батум, тука е Макси со брзата реакција, Дероузен, Вајт со асистенција и ролинг со кој ја посрамоти целата одбрана на „јастребите“…а број еден е Мареј со „постер“ забивањето над Вучевиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни