Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Тарнер го „прегази“ Адетокумбо со монструозно забивање (ВИДЕО)

Објавено

на

Никола Јокиќ беше човекот кој се претстави во најдобро светло на натпреварите кои рано утрово се одиграа во НБА лигата, но кога се во прашање топ потезите тука дефинитивно без никаков сомнеж број еден беше центарот на Индијана Пејсерс, Мајлс Тарнер.

Клубот од Индијанаполис со фантастична игра во второто полувреме го сруши Милвоки Бакс на негов терен (139-123), а Тарнер ја посрамоти домашната ѕвезда Јанис Адетокумбо со брутално, монструозно забивање преку него.

Оваа мајсторија е број еден на најновата листа во која ќе можете да уживате во наредните две ипол минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни