Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Супер забивања на Ембид и Херис против Бруклин, мајсторија на Дончиќ за славје на Далас (ВИДЕО)

Објавено

на

Голем број на тимови беа активни во НБА лигата, а токму таа богата програма ни донесе многу добри и квалитетни моменти, акции, потези.

Од сите тие битки беа селектирани, избрани најдобрите ситуации кои се најдоа на Топ 10 листата која овојпат ја преводи Лука Дончиќ со чудесниот кош за победа против Мемфис. Место меѓу најатрактивните има и за Ембид, Херис од Филаделфија, потоа Дејвис кој имаше брутално забивање против Вашингтон.

Уживајте во мајсториите на денот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни