Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Страшно забивање на Дејвис, фантастична асистенција на Симонс (ВИДЕО)

Објавено

на

Од последните возбудувања во НБА лигата беа избрани најдобрите моменти, акции кои добија место на Топ листата.

Повторно имаме Топ 10 одбројување на кое на врвот не Симонс со чудесната асистенција во пад до Дурент, вицешампион е цепелинот на Денвер, додека третата позиција е резервирана за Дејвис и моќната атракција во лице на Бијомбо.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни