Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Страшна „банана“ на Адетокумбо, Таунс донесе победа за „волците“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Средбите во НБА лигата ни донесоа нов мајстории, но само за оние најдобрите, најмагичните имаше место на најновата Топ 10 листата.

Позицијата број еден е резервирана за Таунс кој даде гол за победа на Минесота, вицешампион е Холмгрен со тешката тројка за продолжение во Сан Франциско, а место на подиумот имаше и за Адетокумбо со бруталната блокада во дуелот со Далас.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни