НБА Топ 10: „Снајперистот“ Бјелица ги засени лукавиот Пол, брилијантниот Роуз…(Видео)

rouz

Богата беше програмата во НБА лигата, деветте мечеви донесоа многу квалитетна кошарка, неизвесност, драма, одлични кации и потези.

Од сето ова беа одбрани најдобрите моменти кои се најдоа на стандарната Топ листа на денот, па така број еден е Бјелица со тројката за победа над Хјустон Рокетс, но тука се и одличниот Роуз кој исто така даде кош за триумф на Детроит, но на одбројувањето е и лукавиот Пол, Инграм…

Facebook Коментари