Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Смит Џуниор летна и брутално го „постеризираше“ Драмонд (ВИДЕО)

Објавено

на

Седумте средби во НБА лигата ни донесоа многу возбудувања, квалитетни моменти и нова Топ 10 листа.

Кога се во прашање партии многу добро знаеме дека Адетокумбо „испука“ нова 50-ка, Јокиќ додаде уште еден трипл-дабл, ама кога се работи за топ потезите тука број еден без никаква дилема е Денис Смит Џуниор од Шарлот Хорнетс кој има спектакуларно забивање над центарот на Чикаго Булс, Андре Драмонд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни