Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Смарт го натскока џинот Гобер, Тоскано-Андерсон го стави на постер центарот на Феникс (ВИДЕО)

Објавено

на

Составот на Голден Стејт Вориорс стави крај на серијата од 18 победи на Феникс Санс, односно пред своите гледачи го совлада клубот од Аризона со 118-96.

Токму од овој меч го имаме и потегот на денот во НБА лигата и истиот е дело на Хуан Тоскано-Андерсон кој го стави на постер центарот Џавал МекГи. Меѓу најдобрите мајстории има место и за забивањето на Смарт над Гобер, тука е и Сабонис, Пејтон, Едвардс, Колинс…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни