Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Шоу на Лејкерс, Вестбрук и Леброн во главна улога (ВИДЕО)

Објавено

на

Четири мечеви се одиграа во НБА лигата, а на истите гостите запишаа само една победа и тоа преку Лос Анџелес Лејкерс кој беше подобар од Сан Антонио Спарс со 143-138.

Токму од средбата во Тексас го имаме и најдобриот потег на денот, мајсторија во режија на Расел Вестбрук и Леброн Џејмс. Се отвори контра за „езерџиите“, па двете ѕвезди имаа одлична соработка која заврши со цепелин, моќно забивање на „кралот“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни