Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Шоу на Леброн и Дејвис, Тарнер имаше две брутални забивања над ѕвездите на Милвоки (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипите на Лос Анџелес Лејкерс и Индијана Пејсерс изборија победа над Њу Орлеанс Пеликанс и Милвоки Бакс, победи со кои официјално ги грабнаа билетите за првото финале во новото натпреварување НБА Купот.

Лејкерс и Пејсерс ги надиграа ривалите и ќе имаат можност да се борат за пехарот во Лас Вегас. Двата дуели донесоа многу убави потези и акции, а најдобрите десет се најдоа на новата Топ листа на која на подиумот се Џејмс и Дејвис како и Тарнер кој имаше два супер забивања над Лопез и Адетокумбо.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни