Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Шоу на Едвардс, експлозивно забивање на Секстон…(ВИДЕО)

Објавено

на

Од петте средби во НБА лигата ги имаме десетте најубави потези, листа на која доминира Ентони Едвардс од Минесота Тимбервулвс кој имаше неколку мајстории во пресметката со Мемфис Гризлис.

Едвардс воедно и го предводни ова одбројување на кое го во неколку наврати го имаме Џексон Џуниор со забивања над Руди Гобер, тука е и Колин Секстон од Јута Џез…вистинско уживање во три минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни