Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Рендл со страшно забивање го реши Тејтум, мајстории на Ленард и Џорџ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: https://spectrumlocalnews.com/me/maine

Далас Маверикс, Њујорк Никс, Детроит Пистонс, Шарлот Хорнетс, Кливленд Кавалирс и Лос Анџелес Клиперс остварија победи на средбите кои се одиграа во НБА лигата.

Од шесте дуели беа избрани најдобрите моменти на денот, десет потези кои ги предводи асот на Никси, Џулиус Рендл кој имаше моќна атракција во бтиката со Џејсон Тејтум.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни