Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Рекордерот Леброн е број еден, брутално забивање на Фулц (ВИДЕО)

Објавено

на

Шест натпревари се одиграа во НБА лигата, а учинокот е три победи на домашните и три победи на гостинските екипи.

По секоја „епизода“ се бираат најдобрите моменти на денот со тоа што овојпат без никаква дилема позицијата број еден е резервирана за новиот рекорд по бројот на постигнати кошеви во историјата на НБА лигата-тоа е Леброн Џејмс.

На одбројувањето ги имаме уште моќните актракции, забивања во режија на Фулц, Џексон Џуниор…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни