Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Разиграниот Богдановиќ си поигра со Јокиќ, „кралот“ Харклес имаше страшно забивање во Сакраменто (ВИДЕО)

Објавено

на

Десетте средби во НБА лигата ни донесоа многу возбудувања, борба на двете страни на теренот, ама и супер квалитетни тимски акции, но и индивидуални потези.

Стандардно имаме преглед на денот, топ листа на која има место за разиграниот Богдановиќ кој си поигра со Јокиќ во историската неговата партија во НБА, потоа тука е Адетокумбо со забивање во негов стил, Портер Џуниор со „постерот“ над Гобер како и Харклес кој број еден со моќната атракција против Спарс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни