НБА Топ 10 потези од мината ноќ: Крис Пол како ,,летечкиот” Џордан,кросоверот на Дурант… (Видео)

pol

Топ 10 потезите на минатата вечер во НБА дефинитивно ветуваат фантастична сезона во продолжение во најсилната кошаркарска лига во светот. Потегот на Крис Пол кој потсети на времињата на летечкиот Џордан, забивањето на Кристапс Порцингиз во последната секунда за продолжение на Њујорк Никс, крос-оверот на Кевин Дурант против Лос Анџелес Клиперс, баната која ја вкуси Лаури Марканен од Чикаго Булс од Кристапс Порцингиз…….

Уживајте во убавините на НБА потезите од минатата ноќ.

Facebook Коментари