Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Порзингис го „прегази“ специјалистот за „банани“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Далас Маверикс разочара и претрпе убедлив пораз од Кливлен Кавалирс од 114-96 во НБА лигата. Овој пораз за клубот од Тексас беше петти на последните шест натпревари што дефинитивно е доказ дека екипата предводена од Џејсон Кид е во резултатска криза.

Меѓутоа ако е за утеха токму член на Далас во има потегот на денот во НБА лигата-тоа е Кристапс Порзингис кој со брутално забивање во прегази Џерет Ален кој е познат како добар блокер, играч кој знае да залепи спектакуларни „банани“, но и тој беше немоќен во оваа ситуација против Латвиецот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни