НБА Топ 10: Моќниот Фокс со брутално забивање ги крена на нозе соиграчите од Сакраменто (Видео)

NBA-Top-10

НБА лигата донесе нови натпревари во кои имаше што да се види, па така освен што бевме сведоци на дебито на Зајон Вилијамсон можевме да погледнете одлични акции, потези, мајстории на играчите ширум арените.

Десетте најдобри се најдоа на најновата Топ 10 листа во кој позицијата број еден е намената за плејмејкерот на Сакраменто Фокс и моќното забивање над Вуд од Детроит.

Facebook Коментари