Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Моќни забивања на Мичел и Леброн во Солт Лејк Сити, Дорт го реши Сан Антонио (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Девет мечеви се одиграа во НБА лигата, а на истите видовме моменти и акции за почит и потврда зошто ова е најсилниот кошаркарски шампионат на светот.

Стандардно беа избрани најдобрите потези на денот, Топ 10 листа на која ги имаме Мичел и Леброн со супер забивања од пресметката во Солт Лејк Сити, но местото број еден е резервирано за Дорт кој со својата тројка донесе победа на Оклахома над Сан Антонио и тоа со звукот на сирената.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни