Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Моќни „постери“ на сите страни, Вилијамс со брутална блокада која ретко се гледа (ВИДЕО)

Објавено

на

Гостинските екипи доминираа на средбите кои рано утрово се одиграа во НБА лигата, поточно запишаа шест победи на осумте пресметки.

Од осумте битки ширум терените во САД беа избрани најдобрите потези што не беше воопшто лесно затоа што имаше многу мајстории, атракции кои ги кренаа на нозе сите фанови.

На најновото Топ 10 одбројување имаме брутални забивање, „постери“, а тука е и лудата „банана“ на Вилијамс против Феникс, блокада при која ја испрати топката далеку во публиката.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни