Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Моќна блокада на Макси, магија на Кари, страшна атракција на Едвардс (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/ESPNStatsInfo

Многу убави потези, акции донесе неделната програма во НБА лигата, односно имаше што да се види, издвои од натпреварите ширум терените во САД.

Стандардно беа избрани наубавите мајстории и ја имаме Топ 10 листата на која број еден е Едвардс со страшниот лет, забивање против Голден Стејт.

Ама тоа не е единствената магија затоа што тука ги имаме Кари, Макси, Смарт со асистенцијата во најважен момент…вистиско кошаркарско уживање.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни