Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Мобли го прелета Адетокумбо, Морант покажа дека е Ол-стар ѕвезда (ВИДЕО)

Објавено

на

Десет натпревари беа одиграни во НБА лигата, десет натпревари кои донесоа десет супер квалитетни моменти на најноата Топ листа.

На самиот врв или поточно од првото до третото место се Мобли со забивањето во лице на Адетокумбо, потоа тимската акција на Атланта и Морант од Мемфис кој со својата магија смао потврди дека израснува во голем играч во Ол-стар ѕвезда.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни