НБА Топ 10: Мичел ги уништи Дончиќ и Клебер, Сабонис со брутално забивање го „уби“ Ембид (Видео)

sabonis

Богатата програма во НБА лигата донесе и многу квалитетни акции и потези, но само за дел од нив има место на стандардниот преглед, поточно листа.

Овој пат имаме Топ 10 одбројување во кое на врвот е Сабонис со своето забивање во лице на Ембид со што го засени Мичел со својата мајсторија против Дончиќ и Клебер, понатаму Фергусон, Леброн, Гордон, Вучевиќ…

Facebook Коментари