Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Мен повторно го надлета Гобер, Колинс го „постеризираше“ Ембид (ВИДЕО)

Објавено

на

Лос Анџелес Клиперс и Филаделфија 76 се екипите кои издвојуваа победи на средбите кои рано утрово се одиграа во НБА лигата, победи со кои составот од Калифорнија обезбеди финале на Западот, додека четата на Док Риверс се избори за мајсторска против Атланта Хокс.

Овие средби донесоа и моќни моменти потези, а најдобрите се дело на Колинс од Атланта и Мен од Клиперс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни