Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Марфи со супер атракција ги засени Дончиќ и Јокиќ

Објавено

на

Лука Дончиќ и Никола Јокиќ беа фантастични за нивните Далас Маверикс и Денвер Нагетс кои остварија победи против Јута Џез, односно Њујорк Никс.

Дел од нивните мајстории се најдоа и на најновото одбројување, топ листата на која сепак број еден е мајсторијата на членот на Њу Орлеанс Пеликанс, Трој Марфи кој имаше атракција преку Маркел Фулц од Орландо Меџик.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни