Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Мареј го уништи Холмгрен, висок лет на Колинс над Бијомбо (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/cameronsalerno1

Пресметките во НБА одново донесоа моменти, потези за паметење и ерупција на навивачите, но само за десет акции, мајстории имаше место на најновата Топ листата.

Истата ја предводи членот на Кингс, Мареј кој имаше брутално забивање над Холмгрен, додека вицешампионското место е за Јута и цепелинот кој со забивање го круниса Колинс и тоа со висок лет над Бијомбо.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни