Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Мајсторска асистенција на Дончиќ, Грент побрз од сирената (ВИДЕО)

Објавено

на

НБА лигата донесе осум пресметки, а од нив ги имаме најубавите потези на денот.

Топ листата ја отвара првиот пик на драфтот Вембањама кој го „оддува“ Холмгрен, а ја затвара Грент од Портланд кој погоди со звукот на сирената за продолжение против Хјустон.

Во одбраното друштво на мајстории ги имаме Дончиќ, Гобер, Сајмонс, Адетокумбо…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни