Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Мајсторија во режија на Смарт и Браун за ерупција на „Ти-Ди Гарден“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Бостон Селтикс, Филаделфија Севентисиксерс, Њујорк Никс и Голден Стејт Вориорс остварија победи на првите плејоф средби кои се одиграа во НБА лигата.

Од четирите средби ги имаме најдобрите десет потези, Топ листа која ја предводи дуото на Бостон, Смарт и Браун кои изведоа мајсторија за ерупција на „Ти-Ди Гарден“.

Уживајте во десетте најдобри моменти на денот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни