Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Мајсторија на Дончиќ, доминација на Браун (ВИДЕО)

Објавено

на

Првата средба од финалето на НБА лигата мина во знакот на Бостон Селтикс кој го разби Далас Маверикс со 107:89 и со тоа е чекор поблиску до освојување на посакуваниот трофеј.

„Келтите“ беа на повисоко ниво од противникот и ако се суди по првиот меч Далас ќе треба да промени многу работи ако сака по вторпат во својата историја да стане шампион во најсилната лига на светот.

Од пресметката во „Ти-Ди Гарден“ ги имаме најубавите десет моменти, листа на која доминира Џејлен Браун со мајстории на двете страни на теренот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни