Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Мајстории на Лилард и Фокс, ветеранот Дурент леташе моќно во Портланд (ВИДЕО)

Објавено

на

Интересна беше неделната програма во НБА лигата која дефинитивно ја одбележа потегот на Лилард кој со звукот на сирената му донесе победа на Милвоки во драматичната пресметка со Сакраменто.

Токму оваа мајсторија е прогласена за најдобра во НБА, поточно ја предводи Топ 10 листата на која вицешмапионското место е резервирано за ветеранот Дурент со супер квалитетното забивање во Порланд, додека пак е трет е Фокс со кошот над Адетокумбо за продолелжение во Милвоки.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни