Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Магија на Кари, Леброн и Дејвис направија шоу во Лос Анџелес (ВИДЕО)

Објавено

на

Пет натпревари донесе неделната програма во НБА лигата, дуели на кои победи остварија Лос Анџелес, Милвоки Бакс, Голден Стејт Вориорс, Мемфис Гризлис и Бостон Селтикс.

Од овие мечеви беа избрани топ потезите на денот, па ја добивме најновата листа која број десет мајстории. Број еден е Кари со неговата магија при која им ја сокри топката на играчите на Клиперс и потоа асистираше за лесни два поени на Грин, тука е Леброн заедно со Дејвис и супер цепелинот во Лос Анџелес, а во првата тројка има место и за Кларк од мемфис со моќната завршница против „кралевите“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни