Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Магични асистенции во режија на Јокиќ и Кари, Грин ги засени сите со супер моќна атракција (ВИДЕО)

Објавено

на

Се вратија возбудувањата во НБА лигата и тоа со богата програма од 12 натпревари на кои поуспешни беа домашните екипи кои остварија осум победи.

Од сите овие пресметки беа извадени, селектирани најдобрите моменти, па на Топ листата на најмагичните потези на денот ги имаме во акција Јокиќ, Кари, Вилијамсон…но и шампионот Грин со супер атракцијата во соочувањето со „пеликаните“ од Њу Орлеанс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни