Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Магични асистенции на Дончиќ, Браун со мајсторија го запали „Ти-Ди Гарден“ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/NBAspain

Бостон Селтикс го одбрани домашниот терен и во вториот меч од финалната серија со Далас Маверикс и сега веќе има сигурно, убедливо водство од 2-0 или поточно е само на два чекори од нова титула во најдобриот кошаркарски шампионат на светот.

Избраниците на Мазула и во второто соочување покажаа дека имаат повеќе решенија од противникот, повеќе играчи кои можат да придонесат, направат разлика и за Далас дефинитивно ќе биде голем предизвик да се вратат во серијата која сега се сели во Тексас во „Американ Ерлајнс Центарот“.

Од соочувањето во „Ти-Ди Гарден“ ги имаме најубавите моменти, доминара Дончиќ со страшни, луцидни асистенции, ама број еден сосема заслужено е Браун со дриблингот со кој го исфрли од игра Словенецот по што следуваше забивање за ерупција на трибините.

Повредениот Дончиќ „испорача“ трипл-дабл, Бостон го одбрани „Ти-Ди Гарден“ (ВИДЕО)

Дончиќ: Јас сум виновен за поразот, клучни беа…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни