НБА Топ 10: Магична асистенција на Дончиќ, брутално забивање на Леброн, Колинс го прелета Томпсон (ВИДЕО)

kolins

Навистина богата беше синоќешната програма во НБА лигата, се одиграа 11 натпревари на кои видовме квалитетна, возбудлива кошарка, но и екстра потези.

На Топ 10 листата имаме од се по нешто, а инволвирани се Дончиќ, Леброн, Морант…, но мора некој да биде прв и овојпат таа чест му припадна на крилниот центар на Атланта Хокс, Колинс кој имаше моќно забивање над Томпсон во битката со Кливленд Кавалирс.

Facebook Коментари