Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Маестро Дончиќ ги засени моќните атракции на Сабонис, МекГи и Рид (ВИДЕО)

Објавено

на

Осумте средби во НБА лигата минаа во знакот на гостинските екипи кои остварија дури пет победи.

Од овие соочувања беа избрани најдобрите потези на денот, а местото број еден е резервирано за Дончиќ и неверојатното додавања на дуелот со Индијана. Тој си засени атракциите во режија на Сабонис, МекГи, Рид…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни